Novinky/news

PROFIL PLEMENE

v časopise Pes přítel člověka 4/2015 vyšel profil plemene šeltie a několik rozhovorů s chovateli a majiteli, 
ten můj si můžete přečíst také zde

O prázdninách začínáme trénovat pasení, také se můžete u mě přihlásit do psí školky nebo přípravky na výstavu. V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat. 24.7. Letošní štěňátka spolu s novými fotografiemi najdete nyní v odchovech. Za společnou fotku a video vrhu B děkuji Janě Zemkové. 

Hooliganovi se narodila štěňátka v Německé chovatelské stanici Onyx River Shelies. Dvě holčičky a kluk. Snad se mi časem podaří doplnit je do jeho odchovů.

Chovatelství bohužel přináší i smutné chvíle. 18. července odešel předčasně za duhový most  Heartbreaker Perla z Polabí, jinak Sheimátko. Úžasný pracant a pes s velkým srdcem. Nomen Omen. Zůstalo po něm velké prázdno. 


Vzpomínka na letošní Pecku - na fotce přítomné tricolorní "perličky". 


a tady skoro všichni :). Letos 45 šeltičkářů a jejich psích kamarádů. Díky všem za prima společnost. Příští rok bude Pecka na celý týden o prázdninách. Pokud by měl zájem někdo z majitelů mých odchovů s námi strávit dovolenou, tak mi napište mail! 


 

6.7. konečně se dostávám k aktualizaci. Je to opravdu náročné a kdo chce mít aktuální informace, tak ať koukne na můj facebookový profil. 

Štěňátka z vrhu "Z" jsou prodaná. Zuzi u nás ještě čeká, až bude moci odletět do Švédska. 

I vrh "A2" už se rozjíždí do nových domovů. 

Vrh "B2" má 6 týdnů a ještě s námi alespoň 14 dní pobudou a budou společně lumpačit. 
U všech štěněčích her nesmí chybět naše mladá posila týmu - borderka Bonýska a kocourek Tymián

Papilonek Batman se odstěhoval do Brna. Doufám, že se mu bude s kamarádem choďákem dobře bydlet :).
                 


 

29.5. všechny šeltií holky úspěšně zvládly porod a štěňátka spokojeně papají a rostou. 
Více informací naleznete na stránce aktuální vrhy a na facebooku.

V tuto chvíli nemohu dalším zájemcům o štěně šeltie vyhovět. 

Na prodej je krásný trikolorní pejsek papilona :). Jemná a učenlivá bytost udělá radost klidné a vyrovnané osobě. Vhodný i na výstavy. Více info zde.23.4. se narodil vrh "Z" - více zde

22.4. Sobolí papillonek Bruno Banani odjel do Moravan. Trikolornímu Batmanovi hledáme ten správný domov. Je vhodný na výstavy i na sport. 

A poslední zpráva - Lucky je březí! Přestože to dokonale kamufluje, tak ultrazvuk potvrdil, že miminka v sobě nosí

   
Pro velký zájem už nemůžeme dalším zájemcům o štěně šeltie  z jarních vrhů vyhovět!

                 


 

18.4. Tricolorní papillonek Batman je volný k rezervaci. Odběr je možný po 21.dubnu. Bruno je zadaný. Více naleznete zde.

17.4. jsme se zůčastnili Klubové výstavy v Brandýse nad Labem, posuzovala paní Mlada Svobodová. 

Top Topic Perla z Polabí V1, CAC
Only One Perla z Polabí V2, r. CAC (maj. Jana Zemková)
Yoko Ono Perla z Polabí VN1, Nejlepší dorost
Vanessa Mae Perla z Polabí V, chovná 

Show Elveras Carte Blanche (maj. Kristína Trhlíková) byl předveden v obou výstavních dnech a od obou rozhodčích získal CAJC a BOJ !
Tímto splnil podmínky chovnosti a byl zbonitován.
 5.4. bylo papillonkům 7 týdnů. K odběru budou nejdříve po Velikonocích. Jsou očkovaní, několikrát odčervení a očipovaní.  Batman zatím není na prodej, klidnější a vyrovnanější Bruno Banani je volný k rezervaci.
Nové fotky a více informací naleznete zde.

Těšíme se na štěňátka šeltií po Nody i Nikitce. Březost obou je potvrzena. 
Pro velký zájem už nemůžeme dalším zájemcům o štěně šeltie  z jarních vrhů vyhovět.

                 


 

29.3. bylo papillonkům 6 týdnů. K odběru budou nejdříve po Velikonocích. Temperamentnější a vzrušivější Batman zatím není na prodej, klidnější a vyrovnanější Bruno Banani je volný k rezervaci.
Nové fotky a více informací naleznete zde.

28.3.2017  máme za sebou poslední plánované krytí! Let´s Dance (Lucky) byla nakryta synem "našeho" Kalista Perla z Polabí a Esterky Barabel.  Můj výběr padl na Cata z Lomu ve skále. Kromě pěkného exteriéru má pejsek výbornou povahu. Jeho sestrou je moje oblíbenkyně Celeste alias Týna, která běhá agi s Olgou Mařáčkovou. 
Více v plánovaných vrzích.

Lucky se předtím v týmu s Janou Zemkovou kvalifikovala do A2. Video ze zkoušek v Trutnově zde.


7.3.2017 jsme konečně vyrazili za ženichem s Nikitou. Nakonec jsme vybrali osvědčeného psa po anglickém plemeníku Brillyn Spell Maker s vynikajícími genetickými testy, s mnoha výstavními úspěchy. Nepříbuzného (Fx = 0%). Více naleznete zde.

                 


15.2.2017  se narodili Mišce dva papilloní kluci. Oba se mají čile k světu a tak se těšíme, jak porostou. Případní zájemci mě mohou kontaktovat. Více o vrhu zde.

Máme za sebou krytí našich externistů. Topic se nám odstěhoval do Rtyně v Podkrkonoší a tak jsme se s Martinem a Nody vydali na  návštěvu. Láska to byla zprvu romantická, ale nakonec byla završena a my se můžeme těšit na potomky tohoto krásného páru. Trikolorní a blue-merle štěňátka by se měla narodit koncem dubna.

Poslední veskrze dobrá zpráva je, že už se konečně hárá i Nikitka (Face tu Face Fervidus). 

 


30.1.2017 Iluze Camilla Altair bude mít štěňátka v polovině února. Březost máme potvrzenou ultrazvukem.  


Quitte Perfect Perla z Polabí se narodila jedna zlatá fenečka (je rezervovaná). Vrh se narodil u mojí dcery Kristíny pod chovatelskou stanicí Fox Tale. 

Další štěňátka šeltií by se měla narodit  Face to Face Fervidus. Je tuhá zima. Do hárání se jí nechce. V první polovině roku budeme pravděpodobně krýt ještě Girl ze Sedlmajerovy vily a Let´s Dance Perla z Poolabí. Tatínky vrhů upřesním až po nakrytí.  


Na fotce dvě nejmladší posily týmu, obě dcery Graffiti Perla z Polabí - roční Vanessa Mae  (otec Credo Sol Oriens) a 4-měsíční Yoko Ono (otec Hooligan Perla z Polabí)

                 


1.1.2017  Přeji vám šťastný rok 2017!!

I my čekáme novou várku štěstí. Máme nakrytou papillonku. Předpokládaný termín porodu je polovina února. 
Více info zde

Máme potvrzenou březost  šeltie Quite Perfekt Perla z Polabí. Předpokládaný termín porodu je v polovině ledna. Více info zde

Dále plánujeme krytí Face to Face Fervidus. Hárání již netrpělivě očekáváme. 


18.11.2016 Všechna štěňátka z vrhu "Y" mají svoje nové a věřím, že báječné domovy. Yoko Ono docela neplánovaně posílila naší smečku. 

Další štěňátka šeltií by se měla narodit na konci zimy Face to Face Fervidus. Plánuji krytí dominantně zlatým psem, takže by to měla být zase po dlouhé době zlatíčka. A ve stejné době by mohl u nás přijít na svět také druhý vrh papillonků. 
Quitte Perfect Perla z Polabí je nakrytá a budeme s napětím očekávat, zda se to podařilo. Pokud se vše povede, tak to budou první štěňátka mojí dcery Kristíny.  Více naleznete zde.

6.11.2016 u nás v rámci socializace štěňátek proběhlo setkání mých odchovů z blízkého okolí. Bylo to velmi příjemné setkání a děkuji všem, kteří přijeli podrbat štěňátka a provětrat kožíšky! 

                  


30.10.2016 po dlouhé době Mezinárodní výstava v Praze. Tyhle monstr akce fakt nemiluju. Ale fenka je v kondici jen chvíli a po započatém Chipově Junior šampionátu jsem sama sebe přesvědčila, že to dám. Rozhodčí byla opět ze Slovenska. Paní Viera Vítková zadala Chipíkovi (Lexus Noblesse charm) známku V1. Stále je to takový hubeňour. V posudku to označila, že mu chybí substance. CAJC z toho nebyl, ale za výbornou jsme rádi. Michalka (Iluze Camilla Altair) ve třídě otevřené dostala známku V2 a r. CAC. 

Náš papiloní kluk také absolvoval vyšetření patel u MVDr. Ekra s výsledkem 0/0.  Spolu se štěňátky pak také vyšetření na DOV (dědičné oční vady), kterých je prostý. Tedy je zdravý a nic nebrání jeho použití v chovu!


Již druhým rokem se konalo v Načešicích Mistrovství FCI v pasení tradičních plemen, tentokrát pod taktovkou báječného rozhodčího Philipa Heintze z Francie

geniální Kalimero Perla z Polabí - podruhé vítěz celého trialu v IHT3, CACT,  a Mistr plemene pro rok 2016. Od majitelky jsem se dozvěděla, že v sezóně splnil podmínky pro udělení titulu Mezinárodního šampiona práce, což je naprosto unikátní výsledek. Kromě toho je i Polský šampion krásy.
Kalimero je k dispozici jako krycí pes! Je velká škoda, že toho ještě žádný chovatel v Polsku nevyužil. Třeba tady v Čechách někdo využije jeho kvalit. 

                          

Let´s Dance Perla z Polabí - poprvé startovala v kategorii IHT2. Měla jsem z toho velké obavy, protože díky stěhování nebyl čas na přípravu. Velmi zajímavou trať jsme došly. Nebyl to rozhodně nejlepší výkon. Příprava nám opravdu chyběla. Ze 14 účastíků jsme se umístily na 13. místě s 55 body. Přesto jsme  Nejlepší pasoucí sheltie SHELTIE CLUBU CZ . Děkuji klubu, že podporuje plemeno v jeho tradičním využití.  

                         


15.9.2016 jsme vyvezly naše papillonky na klubovou výstavu KCHMMP do Mladé Boleslavi. Rozhodčí ze Slovenska pan Matyáš zadal Chipíkovi (Lexus Noblesse charm) známku V1 a CAJC a Michalka (Iluze Camilla Altair) už ve třídě otevřené dostala známku V2 a r. CAC. Protože fenečka, která získala CAC je již šampionkou, tak se nám počítá jako CAC :) 

Lexus  je také zbonitovaný a po dovršení požadovaného věku může být použit v chovu. Na to konto jsem ho přidala mezi naše psy. Papillonka mám ve spolumajitelství s Kateřinou Tothovou, u které převážně i bydlí. 


9.10.2016 Štěňátkům šeltií budou brzy 4 týdny a tak je čas jim dát jména a konečně jsem nahrála i nějaké fotky. Více fotek najdete na facebooku. 

S Lucky jsme se zúčastnily závodů na Zdobíně a doběhly jsme dva ze tří běhů, což je velký úspěch. Protože dobíhavost byla mizerná, tak jsme stály dvakrát i na bedně. Bohužel žádný z běhů jsme nedoběhly čistě. Ale vzhledem k absenci na trénincích se není čemu divit. 


13.9.2016 První štěňátka v našem novém domově se narodila naší Gilli a Chillimu (tedy Graffiti a Hooliganovi). Pěkně vypasená štěňátka dala Gillince zabrat, ale je to šikulka. A jako tradičně žádné merle fenky :). 
Více časem najdete zde. Zatím nejsou na prodej. Zájemce o pejsky, kteří mi o štěňátko psali v průběhu roku budu kontaktovat. 


 

Absence aktualizací neznamenala, že se u nás nic nedělo. Naopak. Dělo se toho tolik, že nebyl zač sednout k PC. 

Největší změnou je naše stěhování na venkov. Do nového domu se mnou a mým mužem odjely Lucky, Mia a Michalka. Jenny, Jessie a Charlie zůstali s Kristínou a její novou rodinou v Hradci. Naše zvířátka si nyní užívají obrovskou zahradu a za domem se nám pasou první ovečky. Čeká nás ještě spousta práce. Ale těším se, že snad již příští rok budu moci uvítat všechny zájemce o výchovu a výcvik svého psího kamaráda na naší malé farmě. 

 

Na konci víkendu přišla smutná zpráva z Rakovníka. Only You Perla z Polabí - náš Miky se nedožil ani 4 let. 
Je to další můj odchov, který byl otráven :(

                                        


Aktualizovala jsem stránku odchovů našeho Hooligana, který měl nedávno štěňata s Doubravkou Moravské srdce, Jammy Jet Koryfej a Emerald Sparks of the Temptes. Má spoustu šikovných odchovů a i oni už mají svoje následovníky. Nadále bude dostupný ke krytí jen omezeně. 

 

26. - 29.5.2016 Perličková Pecka. Víkend tentokrát na pohodu a přesto nabitý aktivitami s našimi chlupáči. Báječná společnost, nádherné počasí - prostě opět to nemělo chybu. 
 Z Perliček se tam potkali bráškové z vrhu W - Wizard a Wonder a jejich starší polobratr Silver Blue, malý XS se tam seznámil se svojí novou paničkou, přijeli sourozenci Uty Lity a Ultra Sonik a polobratr Top Topic. Bonýsky dcera  Romantic Story přijela až z Bratislavy. My jsme sebou vezli Let´s Dance a Vanessu Mae. Nesměla chybět stálice na Pecce - dvojka sourozenců Illegal Ilussion a Irish Coffee a také Coffee Black Majlia a jejich děti. To bylo veselo :)
Protiváhou naší trikolorní sestavě byla Barbořikovic parta a jejich tři zlaté krásky a majitelé jejich odchovu se dvěma zlatými kluky a také fešák Monty od Škrabálků. A už jsem zapomněla jen na Ritu a Alánka a malou Agi. No a pochopitelně nesměla chybět naše papillonka Michalka. 


foto: Petr Hammerbauer

 

20. - 22.5.2016 jsme strávili víkend s šeltičkama na pastvině v Načešicích. Konečně zase pasení. Za Perličky se zůčastnila Let´s Dance, která se po mateřské moc těšila na pořádnou práci, poprvé u oveček se rozdováděla Vanessa Mae a opáčko si dával Silver Blue. Společnost nám dělali odchovy Anity Jančovičové ze Slovenska a Bonny Pavla Bulana. Děkujeme Daniele za možnost potrénovat!

 

Pro všechny, kteří si u nás psali nebo volali o štěňátko máme špatnou zprávu. Jessie si sice na maminku hrála, ale březí nebyla. Takže to musíme zkusit znovu na podzim. 
Dobrou zprávou snad je, že se proto pokusíme ještě jednou zopakovat osvědčené spojení Graffiti a Hooligana. Viz. plánované vrhy.

                      
V aktuálních vrzích najdete nové fotky našeho nejmenšího pokladu - XS Perla z Polabí je rezervovaný.  

 

13.5.2016 naši motýlci vylétli z rodného hnízda. Bylo to s nima fajn a tak věřím, že budou dělat radost i v nových domovech. Alwin zůstává v Hradci Králové a Arletka se vzdálila do Českých Budějovic. Nové fotky najdete v odchovech.  

 

20.4.2016 všechna štěňátka z vrhu W našla svoje nové, milující rodiny. Ode dneška je najdete v odchovech. Loučím se s nimi společnou fotkou. Rozkošný Wasabi, temperamentní Wonder, nejakčnější Whisky i kamarádský Wizard byli báječnou bandou a dělali mi radost. Přeji jim šťastný život. 
                            

17.4.2016 Závody našeho agi - klubu. Zkoušky pro A1 a A2 a rozhodčí Pert Pupík. Mým jediným koněm v těchto závodech je po štěňatech nabušená Lucky. Bohužel máme za sebou jen jeden trénink. No takže trénujeme. Začínáme tuneliádou. Dostáváme za jedna za estetický dojem. Lucky pracuje krásně, nechává se vysílat i reaguje na stahování. Řítí se do závěrečné rovinky a panička už nestíhá. Odmítnutí na poslední skokovce ((. Z prvního zkouškového parku mám radost. Běží fakt rychle, zastavuje na houpačce, zvládá těžký náběh do slalomu a celý ho dokončuje. Pak následuje kruh a odmítnutí, dvě opravy a diskvalifikace. V pohodě dokončujeme parkur i s perfektní zónou na kladině. 
V druhé zkoušce chybujeme ve slalomu, utíkáme ze zóny na kladině a míjíme ten "hnusný" kruh. Panička je z toho trochu mimo, tak rychle naskočit na houpačku, ať jí uděláme radost. (Disk). A honem do cíle. 
Tak snad někdy příště :). 
Parkury byly běhavé a obtížné. Líbili se mi. Nasazení pana rozhodčího bylo 200%. Počasí nám přálo. Závody se vydařily! Za fotku díky Barboře Poživilové.


                           

16.4.2016 Začíná nabitý víkend. Sobota - Horní Počernice a speciální výstava klubu SHELTIE CZ. K posuzování je pozvaná renomovaná rozhodčí ze země původu našeho plemene, paní Barbara Thornley a tak se těšíme. Rozhodčí nalákala mnoho vystavovatelů. Přihlášeno je asi 80 zvířat. Rozhodčí posuzuje pečlivě a zdá se, že ví, co dělá. O to větší je překvapení, když se do pořadí na první místa občas dostanou psi výrazně horší než konkurence. No co naděláme. Zdá se, že má známosti na severu Evropy. Moji svěřenci dopadli na výbornou. 

Top Topic je výborný, navíc úspěšně zbonitovaný a nyní může se Zuzkou vesele trénovat agility. Pěkně se dodělává a za rok bude jistě ještě hezčí. Výstavy ho moc nebaví. Stoupá mu sebevědomí a udržet jeho ocásek v kruhu dole je fakt těžké. Zato jsem slyšela, že na parkuru si to fakt užívá a za svůj projev získal i obdiv milovníků border kolií. Pokud některá fenka potřebuje vylepšit v odchovech temperament, tak ho může vyzkoušet. Na jeho stránce najdete i pár civilních fotografií. 

                      

Vanessa Mae je velmi nadějná 1. Krásný posudek a ano, mohla by být větší. Ale nemůžeme chtít všechno. Ještě je to dítě, třeba se ještě dodělá. Já z ní mám radost. 

                      

Face to Face je v línání a přemotivovaná. Předvést ji v postoji je horor. S výbornou jsem spokojená. 

 

8.4.2016 štěňátka z vrhu "W" pomalu opouštějí rodné hnízdo. Whisky i Wonder budou rozšiřovat smečku a připravovat se na agilitní kariéru. Wasabi Nut bude okrasou dvora a postrachem oveček. 
Wizard na toho správného pánečka ještě čeká. Všichni, kdo ho viděli vám potrvrdí, že je to úžasný pejsek. Kontaktní, hravý, spolupracující a dobrý hlídač. 
Nové fotky štěňátek se ještě musejí "vyvolat", ale budou brzy. 

29.3.2016 večer se narodil vrh "X" sheltií. Nody to zvládla báječně, ale o jedno štěňátko jsme přišly. Výsledkem cesty do Lublinu za naším Montym je jeden nádherný trikolorní kluk. 

28.3.2016  bylo Velikonoční pondělí a v Prorubech se závodilo. Parkury stavěl P. Pupík a to se mi jevilo jako ta správná oslava jara. Běhaly se jen jumpy a to bylo v jistém smyslu osvobozující. S Jenny se na zónovkách stálo trochu dohadujeme. Parkury byly nádherně prostorné, ale rozhodně ne lehké. V jednom jsme ale uspěly a měla jsem z toho dobrý pocit. Výsledkem bylo jedno třetí místo. Jenny už je 9 let a není již tak rychlá, jak dřív. Můj velký obdiv měla slečna s kelpií, která v mediích předváděla naprosto bezkonkurenční rychlost a ovladatelnost.

 

25.3.2016 Počítače mi umírají, ale jinak je u nás docela živo :-). 

11. 3. na svět přišli papilloní miminka. Michalka byla šikovná a o všechny se vzorně stará. Narodili se tři, ale s jednou holčičkou jsme se museli rozloučit. Kluk a holčička se mají k světu! Již otevřeli oči a dostali jména. Více zde.

Lucky štěňátka také mají svoje jména a také nové fotky. Bylo jim 6 týdnů a jsou to parádní rarášci. Wizard se uvolnil, ale pouze pro aktivního pánečka .-). Wonder bude nabídnut k prodeji později. Uvidíme, jak se bude vyvíjet. Fotky a info najdete zde

V sekci plánované vrhy najdete další aktuální informace !

 

29.2.2016  Váznoucí aktualizaci způsobila porucha PC. Ještě není vše vyřešeno, takže jen takový rychlý report.

10.2. se narodil vrh "W". Lucky i 4 její štěňátka jsou v pořádku a už vesele dovádí. Všechna jsou předběžně zadaná. Fotky a info zde.

Mnoho zájemců o modré šeltičky jsme neuspokojili, a žádné další už asi neuspokojíme. Ale březost Nody je potvrzena a další miminka by se měla narodit v posledních březnových dnech.

Stále ještě čekáme na opožděné hárání Jessie, kterou také plánujeme nakrýt.

 

8.2.2016 Je to potvrzené - Iluze Camilla Altair má bříško plné štěňátek! Mám velkou radost a těším se na ty malé myšky. 

Mojí malé Mie je dnes 6 měsíců - je to krásný, chytrý a opravdu malý exemplář šeltie - dnes 32 cm. Tak nějak neplánovaně se mi tu všechno smrskává :-)

_MG_2140.jpg (736030 bytes)

6.2.2016  mezi krycí psy přidán mladý merláček po Let´s  Dance Perla z Polabí a Smile Angel Zvezdnyj Dozd.
Je jím Silver Blue Perla z Polabí alias Timi
Tatínek je import z Ruska po anglickém pleneníku Ch. Evad Blue Sensation at Tooralie. Maminka ze zahraničního krytí po Ch. Raffaello Blue Of Silver Shadow (jeho tatínek a dědeček jsou významní angličtí plemeníci 
Ch. MIlesend Night Force a Ch. Milesend Stormwarden) a i ze stran matek najdete v rodokmenu názvy anglických chovatelských stanic . 
Také se může pochlubit mnoha zdravotními testy a výbornou povahou. Se svojí prima rodinou bydlí nedaleko Příbrami. Seznamte se s ním zde .-)

 

28.1.2016 jsme se vydali s Nody na cestu za ženichem. Vybrala jsem pro ní kluka z domácí stáje, ale zajet jsme k němu museli až do dalekého Lublinu. Vzájemné sympatie zafungovaly a krytí šlo jak po másle. Velký dík patří mému příteli za spolujízdu a společnost a Heleně Kabala a Magdě Kozek za úžasné přijetí a také za to, jak se starají o "našeho" Montíka. Více info zde.
Nody má od Kristíny na svém profilu krásné fotky. Takže díky i jí! 

23.1.2016 v třeskutém mraze jsem s Jenny vyjela do Prorub na dvojzkoužky. Historický okamžik -  nebyly jsme jen nejrychlejší, ani nejrychleji DIS, ale 2x čistě na 1. místě.
Takže máme splněno a můžeme začít závodit v kategorii A3. 

Březost Lucky je potvrzena a štěňátka očekáváme v druhém únorovém týdnu. Více zde

9.1.2016 V rámci přípravy na první papilloní štěňátka jsme nechali udělat Mišce genetický test na PAP-PRA 1 (progresivní retinální atropie u plemene Papillon a Phallene)- výsledek N/N (mutace nebyla detekována) znamená, že Iluze Camilla Altair je zdravá a není ani přenašeč tohoto postižení.

Za tatínka jejích štěňátek jsem vybrala krásně zbarveného papillonka, jehož otec k nám byl imporotván z Nového Zélandu (a jeho další předci jsou z Anglie, Canady, Polska, Dánska a Švédska). Dalton má pevnou kostru, pěknou hlavu a skvělou povahu. S jeho pánečkem trénují agility. 
Miška se do něj hned zamilovala -a tady je důkaz - https://youtu.be/xHkeP1XFxvA
Více najdete na stránce Plánované vrhy

dalton_kolaz.jpg (117850 bytes)

 

A další dávka novinek, vezmu to od té nejaktuálnější:

13. 12. 2015 Máme zaděláno na šeltií štěňátka. Bylo to příjemné a užili si to pejsci i my. Psí láska a prima majitelé a nakonec i takový malý mejdan. Moc se těším, až se narodí ti pohodoví, ale pracovití pejsci, kteří si užívají radost ze spolupráce se svým páníčkem. Kdoví, mají k tomu všechny předpoklady. Ale hlavně ať jsou zdraví!
Informace na stránce Plánované vrhy.

Minulý víkend byl také moc prima. Konala se Mikulášská Klubová výstava klubu Malého kontinentálního španěla. Hostilo nás luxusní (pro pejskaře určitě) prostředí Brněnského hotelu Myslivna. Sál s červeným kobercem, teplo a prima společnost už sama o sobě byla svátkem. Naše papillonka se navíc docela předvedla. Mladou prostopášnici šíleně rajcovali přítomní pejsci  :-). Rozhodčí jí dala výbornou a CAJC a pak jí vybrala mezi oběma velikostními varietami jako Klubovou vítězku mladých.  Prostě paráda. Celou akci jsme zakončili úspěšnou bonitací. S tím nejlepším výsledkem jsme také absolvovali vyšetření patel u doktora Ekra, takže budeme pomalu vybírat pro naši motýlí slečnu nějakého "Emanuela". 
Fotky z výstavy (pro příznivce facebooku) - najdete zde

3.12.2015 v rámci přípravy na nadcházející využití v chovu jsme nechaly zkontrolovat klouby naší Quite Perfect Perla z Polabí. Není to sice vůbec levné, ale výsledek nás potěšil. Všechny kontrolované klouby jsou v naprostém pořádku! I tady probíhá intenzivní výběr toho správného partnera. 

8.11.2015 přichází na řadu nejstarší "aktualita". Na Klubové výstavě v Mladé Boleslavi jsme předvedli ve třídě mladých naši Nody ( Girl ze Sedlmajerovy vily). Holka nám bohužel celkem drasticky vylínala, ale francouzskému rozhodčímu, panu Didier Dupontovi se líbila a v krásném posudku jí zařadil na výborné druhé místo za velmi pěknou merle fenku, právě kvůli kondici srsti. Na její stránce najdete fotodokumentaci. Fotky z celého výstavního dne najdete zde.

 

Velká událost a ohromná radost pro Perly z Polabí:
Mistrovství FCI v pasení tradičních plemen, kde se vyhlašoval za podpory SHELTIE CLUBU CZ i Mistr v pasení TS pro rok 2015 a Nejlepší pasoucí sheltie z řad členů klubu pro rok 2015 a jak to dopadlo?

Kalimero Perla z Polabí - 1. místo v IHT3, CACT, CACITr, tedy celkový vítěz (mezi všemi plemeny) i Mistr plemene pro rok 2015 a tímto také splněné podmínky pro udělení titulu Šampion práce ČR!! Skvělý pes a skvělé vedení. Kalimera najdete také v nabídce krycích psů. 

Let´s Dance Perla z Polabí - 3. místo v IHT1, Nejlepší pasoucí sheltie SHELTIE CLUBU CZ a celkově 2. místo mezi všemi zúčastněnými sheltiemi. Byl to náš první start v IHT1 a výborná známka (70 bodů ze celkových 75) byla víc, než jsem čekala. Lucky pásla s velkým nasazením jako vždy. Nechala jsem jí pracovat co nejvíc samostatně a spoléhala na její rychlé nohy a silné instinkty a doufala, že v klíčových okamžicích si vzpomene i na dobré vychování. Byla jsem moc potěšena, že se zúročila naše příprava u Daniely Rájové i Alexandry Rosiak a její práce se líbila. 

Silver Blue Perla z Polabí složil v Načešicích zkoušku vloh ZVOP. Také jeho v brzku najdete v mojí nabídce krycích psů. 

 

  12122438_1012106462164056_4366711508199278055_n (1).jpg (63633 bytes)  DSC_9133.jpg (436142 bytes)  DSC_9126.jpg (273041 bytes)

 

11.10.2015 Victorka je již zadaná! Další štěňátka brzy na jaře - viz. plánované vrhy

10.10.2015 Malé trikolorní fenečce se jménem Victoria hledám dobrý domov. Je to milé, temperamentní zvířátko, vhodné jako psí kamarád nebo na agility (pro zkušenějšího kynologa). Určitě do kategorie small. 

Vin Diesel odjel do Slovinska a Vanessa zatím zůstává s naší smečkou. Více zde.

_MG_9433.jpg (701177 bytes) _MG_9447.jpg (870296 bytes) _MG_9555.jpg (873443 bytes) _MG_9548.jpg (814392 bytes)

 

28.9.2015 Máme nové fotky našich štěňátek z vrhu "V" ve věku 7 týdnů. Všechna štěňátka jsme nechali zkontrolovat na dědičné oční vady a všechna mají doklad, že jsou v tomto ohledu zdravá. 

19. a 20.9.2015 jsme strávili na Zdobíně na "Velké Zvičinské" - agility závodech, které pořádá naše domovská OSA. Super atmosféra, pěkné parkury a pár dílčích úspěchů :-). Jenny se zlepšila na zónách, ale zase jsme chybovali ve slalomech. V sobotu 3. místo v jumpu a 4. místo v agility, Lucky začala konečně běhat trochu jako na tréninku, ale v otevřených bězích máme disk. Krásně běžela MA1 zkoušku, ale minula mi poslední dvě skokovky. Toto odmítnutí nás stálo spoustu času a posunulo nás na 3. místo. S Jenny jsme se kvalifikovali do nedělního finále, ale největší radost mi v neděli udělal náš výkon ve zkoušce MA2 - konečně nejen nejrychleji, ale i čistě a na 1. místě. V jumpu jsme byli s jednou chybou 4. a finálové agility jsme nedoběhly.  

 20150919-IMG_8917.jpg (211305 bytes) 20150919-IMG_8919.jpg (228679 bytes) 20150919-IMG_9328.jpg (267077 bytes)

20150919-IMG_9502.jpg (225598 bytes) 20150919-IMG_8997.jpg (236487 bytes) 20150919-IMG_9006.jpg (251436 bytes)
za fotky děkuji Pavle Bártové

11.9.2015 a máme tu fotky našich šeltiček a odchovů z výstavy v Pardubicích (velký dík za ně Kristíně a také Lucii Kučerové)


pod obrázky najdete jejich vlastní stránku

IMG_0571_upr.jpg (127246 bytes) 11896083_10203685166168936_2149691276320562014_n.jpg (74320 bytes) 11225403_10203685166128935_4403627308497491287_n.jpg (81971 bytes)
Lover of Live Perla z Polabí                                                Silver Blue Perla z Polabí

IMG_0016_upr.jpg (65569 bytes) 11219702_937687002959241_19449839956939433_n.jpg (79718 bytes)
a dva odchovy našeho Kallista - Celeste a Cato z Lomu ve skále  

 

Další dávka novinek:
výborně jsme dopadli na Klubové výstavě v Pardubicích a navíc to bylo místo příjemného setkání s přáteli a majiteli našich odchovů. Výstavu posuzovala paní Mlada Svobodová. Celkem asi 60 šeltií.
TOP TOPIC PERLA Z POLABÍ ve třídě mladých byl výborný 2. ( z 8 pejsků)
GIRL ZE SEDLMAJEROVY VILY (dcera našeho HOOLIGANA) ve třídě mladých výborná 1. (z 10 fen), 
CAJC a nakonec i BOJ a Nejlepší blue-merle
QUITE PERFECT PERLA Z POLABÍ v mezitřídě výborná 3.(z 11 fen)
LET´S DANCE PERLA Z POLABÍ v pracovní třídě výborná 1., CAC ( ve třídě byla sama)
a její synek
SILVER BLUE PERLA Z POLABÍ v mezitřídě výborný 2., r.CAC 
a bráška Lucky LOVER OF LOVE PERLA Z POLABÍ v otevřené třídě velmi dobrý
pěkně se předvedla také CELESTE Z LOMU VE SKÁLE (dcera KALLISTA) v otevřené třídě výborná 3.
i její bráška CATO Z LOMU VE SKÁLE výborný 2., r. CAC

kl_pardubice_15.jpg (138354 bytes)

Girl (Nody) a Quite Perfect (Jessie) navíc splnily podmínky pro uchovnění a prošly bonitací, takže už "jen" vybrat ženichy a na začátku příštího roku můžeme vyjet na krytí. 

a následující den se radovala z úspěchu spolu s námi v Polsku Magda Kozek, když Monti -
C.I.B. JIM BEAM PERLA Z POLABÍ získal výbornou1., CAC, NDP (best adult dog), BOB
na National Dog Show v Ilža 6.9.2015 od Litevského rozhodčího Vytautas Baranauskas

monty2015.jpg (81027 bytes)

ve stejnou dobu se odehrávalo v Liberci MR v agility a v kategorii medium jednotlivců je mistry republiky stal úžasný tým - Eva Maděrová a Montíkova sestra JUST FLAME PERLA Z POLABÍ!!

flame_mr2015.jpg (130401 bytes)

a ještě jedna zpráva od našich odchovů - poslední srpnový víkend se v Martinkovicích konalo 
Mistrovství republiky v pasení tradičním stylem
. Rozhodčí byla Ing. Petra Čapková. 
Z Polska se s Olou Rosiak dojel poměřit s ostatními psy i KALIMERO PERLA Z POLABÍ. V obtížném trojkovém trialu  se umístil na druhém místě (z 16 psů) a získal pro sebe titul CACT a res. CACITR
 

video z trialu


Na stránce aktuálního vrhu najdete fotky 3 týdenních štěňátek


A po delší době zase na závodech agility, tedy konkrétně na Sirius Cupu v Opatovicích, kde stavěl parkury Slovenský rozhodčí p. Vakonič. A některé byly pro nás opravdovou výzvou. Měla jsem radost, že s Jenny se mi občas i dařilo zdolávat jejich nástrahy a pokud jsme parkur dokončily, tak obvykle v nejrychlejším čase. Nejvíc mě mrzela shozená startovní skokovka v úvodním jumpu, která nás odsunula na 5. místo. No a pak mě moc mrzelo, že jsme "přišly" opět o zónu na kladině, kterou jsme v trénincích "dávaly". Takže Jenny 2 x 2. místo ve zkoušce, ale v obou skočená zóna :-(. V otevřených bězích jsme se diskvalifikovaly. I Lucky se snažila, přesto některé parkury byly pro nezkušeného jedničkáře příliš náročné a opět si "testovala" zónové překážky, tak dva parkury jsme doběhly. 
Výborně si po dlouhé pauze vedly na parkuru Eva Zezuláková s Dark Cherry Perla z Polabí, který i přes svůj věk stále válí :-)

IMG_20150907_093239.jpg (143783 bytes) 

video ze závodu (velký dík ze něj Romanu Zezulákovi)

 

10.8.2015 Další várka prázdninových novinek - máme za sebou opět naprosto bezvadnou dovolenou se "psími" přáteli na Pecce. Velkou radost jsem měla z naší malé papilonky, která všechno úžasně zvládla a začlenila se do naší smečky. 

Také pět dní na farmě v Polsku bylo naprosto úžasných. Velký dík patří Ole Rosiak z Pastuszkowa za pěkný "Oboz pasterski" a velký obdiv k jejím produktům z kozího mléka. Lucky si ovečky užila a pokrok se dostavil. I když se to neobešlo bez krizí. Také Nikitka měla příležitost si čuchnout k ovečkám a to jsme ani neplánovali. Fotky najdete na facebooku a na Lucky profil přidávám ukázku, jak se nám dařilo i nedařilo pracovat u oveček.  

Hlavní chovatelská zpráva je, že na svět přišel náš vrh "V". Narodili se tři trikolorci (dvě fenky a pes). Poslední na svět přišel krásný 320 gramový merle pejsek. Je nám to moc líto, ale fena už neměla dost sil na tak velké štěně. Byl dlouho v porodních cestách a nepodařilo se nám ho již oživit. 

 

V červenci 2015 naši smečku rozšířila fenka malého kontinentálního španěla aneb papillona. Že je všechno jinak, než si naplánuji už jsem si zvykla a tak nechávám věci plynout. Že k nám přišla právě tahle již 9-ti měsíční holka je docela náhoda. Prostě mě chytla za srdíčko. Prosím seznamte se - Iluze Camilla Altair je dcerou agiliťáckého i výstavního šampiona Petty Pet Nueva Sorpresa a maminka Ella Ája pochází z opakovaného spojení pejska importovaného ze Slovenska C.I.B Jack Sparrow Mária Shirah a Grand. Ch. Estel Porubský květ v chovatelské stanici Marestel.

 

21.7.2015 máme za sebou víkend u oveček v Načešicích. Bylo to fajn, i když já jsem musela jet bez Lucky, která se zranila. Mám rodost z mých odchovů, které se v Načešicích "startovali" - Silver Blue alias Tim (syn Lucky) byl úžasný, jemný pes, s dobrým instinktem, Pocahontas alias Roxy (po Graffiti a Hooliganovi) je divoška s velkým zápalem, Only One přezdívaný Robin (syn Bonnie) už u oveček několikrát byl a ty mu "zachutnaly", takže se učil držet si odstup.  Bude-li čas, dodám video. 

Jinak se blíží termín porodu posledních Gillinky štěňátek. Tatínkem štěňátek bude trikolor s lysinkou Credo Sol Oriens, který je synem úspěšného německého plemeníka C. I. B. Katiedale Ace of Spades

 

 

9.6.2015 jsme vyprovodili na poslední cestu naši Smáju
Škoda, že tu s námi nemohla být trochu déle. Děkuji ti holka za tvoje děti. Za to, že jsi tu pro nás byla. Děkuji mojí mamince, které dělala Smajla posledních pět let společnici, za její lásku a péči.   

   


 

Štěňátka se rozjela do nových domovů - na rozloučenou nesměla chybět společná fotografie a protože se nám zase po čase sešla doma celá rodinka, tak jsme zdokumentovali i celou rodinku i se spokojenou chovatelkou.

 
_MG_5768.jpg (817513 bytes) 

Hooligan, Face to Face i všechna štěňátka absolvovala vyšetření na DOV a všichni jsou bez nálezu! 
Vrh "u" zařazen do odchovů a doplněny fotky a videa, Hooliganovi doplněny odchovy, Topic má novou fotku z agilitění na Pecce od J. Neumanové.

 

15.5.2015 na stránce aktuálního vrhu najdete nové fotky štěňátek v jejich vlastní foto galeriích. Všechna štěňata jsou zadaná.

Poslední období bylo nabito závody agility. Nejprve jsme běhali v Jičíně parkury, které stavěl Tomáš Glabazňa.
Parkury to byly náročné. Jenny doběhla na krásném druhém místě z 26 závodícíh v mediích jumping a to v nejrychlejším čase. Bohužel vypadla ze slalomu, když si "nestihla" přibrzdit v náběhu.  Ostatní běhy se nám doběhnout nepodařilo. 

Následující víkend jsme v Opatovicích pořádali klubové MR agility sheltií. Jako rozhodčí byla pozvaná Alice Boháčová. Tentokrát mi udělala obrovskou radost Lucky, která úvodní jump doběhla čistě a celkem v tempu. V slušné konkurenci 24 týmů to stačilo na bramborové 4. místo. Úžasně jsme si také s oběma holkama užily tuneliádu, kde Lucky předběhla svojí mamku Jenny a umístila se na 3. místě. Další běhy už byli u Lucky ve znamení seznamování se zónovými překážkami. Jenny si bohužel také jen potrénovala zónovky. Naprosto zapomněla, jak jí to už pěkně šlo :(. Škoda, protože jinak běhala hezky. 

IMG_2277-42.jpg (190134 bytes) _ASC5905.jpg (333465 bytes)

26.4.2015 vůbec to nebylo jednoduché a jsem na svoji Lucky pyšná, že jsme to nakonec vybojovaly. Složily jsme HWT (hearding working test) a můžeme začít trénovat na trialy. Při testu jsme zvládly pobavit, když jsem zmizela pod ovcemi a postaraly jsme se i o napětí, když při zavádění do košáru ovce zdrhly k pomocnému penu a nechtěly se od něj odlepit. Nebojíme se vlka ani ovce, ale čeká nás ještě spousta práce na tom, aby náš projev byl klidný a přesný. 

 

24.4.2015 na stránce aktuálního vrhu najdete nové fotky štěňátek, na kterých jim bylo 2,5 týdne a také jejich jména. Všechna štěňata jsou předběžně zadaná. 

Dnes slaví již 6. narozeniny naše "H" čka. Hooligan má na svém profilu aktuální fotky od Kristínky. Jeho odchovy nám dělají radost, stejně jako on sám. Zdravíme i jeho sourozence. 

IMG_9314_upr.jpg (58190 bytes)
synek Nightin Gale Koryfej

18.4.2015 jsme zase po dlouhé době vyrazili na výstavu. Naši Klubovou výstavu posuzovala rozhodčí z Chorvatska paní Jadranka Mijatovic a výsledky nás potěšily! 
Nejprve to bylo celkem nečekané vítězství našeho Top Topica Perla z Polabí ve třídě mladých, kde jako těsně 9-ti měsíční vstupoval v konkurenci mnohem "hotovějších" pejsků. Tahle výstava měla být jeho "seznamovací" a byl z toho první CAJC v konkurenci 9 pejsků! (nově ho najdete na stránce PSI)
JCh. Hooligan Perla z Polabí nastupoval ve třídě pracovní a tady bez konkurence získal hodnocení V1 a CAC. V konkurenci ostatních CACových psů se pak u paní rozhodčí pomyslně umístil jako druhý. 
Poslední šla do kruhu další naše "externistka" Girl ze Sedlmajerovy vily. I tahle Hooliganova dcerka mi udělala radost. Výsledek Výborná 3 v konkurenci 16 fen ve třídě mladých!  

IMG_9212_upr.jpg (60116 bytes)  IMG_9393_upr.jpg (53282 bytes) IMG_9575_upr.jpg (51753 bytes)

Následující den jsme s Jenny a Lucky absolvovaly klubové agility závody na Zdobíně. Tento krásný jarní den jsme si užily, ale výsledky zas tak závratné nebyly. Lucky zatím na závodech "stresuje" a je stále velký rozdíl mezi tím, co zvládneme na tréninku a na závodech. Jenny si to jistě užila, ale na bednu jsme doběhly jen v závěrečné tuneliádě. 

 

5.4.2015 jsem se po 66 dnech od krytí dočkala od Nikitky konečně štěňátek. Všechny jsou trikolorní. Dvě holčičky a jeden kluk.  Fotky zatím ve foťáku. Více zde.

Já jsem se mohla pokochat jejími prvními štěňátky. Před 14 dny jim bylo 8 měsíců. Vrh "T" se mi tu sešel v neděli 22.3. a tak jsme je s Kristínkou náležitě upravily a fotograficky zdokumentovaly.  
Všichni jsou plnochrupí, fenka je největší (cca 39 cm).  

 Aktualizována stránka Topica a přidán článek z časopisu Pes přítel člověka (viz. nahoře)

 

6.3.2015  Hlavní změnu najdete na stránce plánované a aktuální vrhy. Pro nás i několik čekajících zájemců mám smutnou zprávu - Jenny bohužel štěňátka mít nebude. Nikitky březost je potvrzena a na stránku přidávám oblíbený kalendář březosti.

Pro zájemce o trikolorní štěňata po našem Hooliganovi info zde

 

16.2.2015 aktualizována úvodní stránka našich fen. Nové fotografie najdete u Quitte Perfect, Let´s Dance i Essence of Love Perla z Polabí. Také malá Girl ze Sedlmajerovy vily se u příležitosti svých 9 měsíců nechala vyfotit a rozšířila řady našich holek.  


V aktuálních vrzích najdete informace o nakrytých fenách. Trikolorní a zlatá štěňátka s trikolorní vlohou očekáváme již koncem března a začátkem dubna.

A nakonec jedna smutná zpráva z Ústí nad Labem. Akim (Simply Clever Perla z Polabí) doplatil na svoji žravost, ale hlavně na lidskou ničemnost. Zemřel ve svých 9 měsícíh na otravu. 

 

PF 2015

1.1.2015 Přeji všem dobrým lidem báječný rok 2015. Ať se v něm daří zdraví, štěstí i lásce a našemu chlupatému štěstí!  

S našimi štěňátkovými plány zamíchala "mrška" Graffiti. Nepodařilo se nám odhalit vrchol jejího hárání, takže krytí je odloženo na příští rok. Začátkem února by se měla hárat Jenny a rozhodla jsem se letos nakrýt také Niki, která by se měla hárat ve stejném termínu. Pro Jenny je ženich vybraný. Více informací nejdete na stránce Plánované vrhy. Pro Nikitku se ženich ještě hledá. 

Na web přidávám stránky našich chovatelských nadějí - roční Quitte Perfect Perla z Polabí alias Jessie, osmiměsíční Girl ze Sedlmajerovy vily alias Nody a galerii půlročního Top Topic Perla z Polabí.

 

30.9.2014 novinek je tolik, že je nestíhám aktualizovat - ale pro případné zájemce mám špatnou zprávu - všechna štěňátka z vrhu "T" mají svoje nové milující domovy. 


Top Topic zůstává v majetku naší chovatelské stanice, ale jinak ho bude hýčkat osvědčená náruč  Zuzky a Moniky Součkových. My budeme doufat, že z něj vyroste krásná šeltie, ale ať to dopadne jakkoliv, tak ony ho budou milovat a užívat si jeho přízně. 

Takže vrh T najdete již jen v odchovech spolu s poslední společnou fotkou štěňátek.


A něco ze světa výstav: Quitte Perfect Perla z Polabí alias Jessie má za sebou svůj debut na klubové výstavě v Pardubicích. Předváděla se naprosto báječně a spolu s Kristínou si zasloužily krásné 4. místo s hodnocením Výborná (ve třídě mladých v konkurenci 9 fen). Jessie by se příští rok měla stát chovnou fenou, tak jsme ještě nechali udělat genetický test na CEA a výsledek nás potěšil - CEA normal (hurá :-))))


A nakonec něco ze světa agility: 20. a 21.9. se konaly naše Zdobínské závody s názvem Velká Zvičinská.
Byli to první velké závody, které jsme tam pořádali a vše bylo báječné a moc jsme si to užili. I moje odchovy se tam neztratili, což mě pochopitelně velmi těší. 

Já jsem si odběhala svůj druhý závod s Essence of Love tedy Jenny (poprvé jsem s ní závodila loni) a dost mě mrzelo, že jsme spolu vůbec nestihly potrénovat. Ale přesto jsem si to moc užila a doufám, že nám to půjde ještě lépe. Vyhrály jsme oba zkouškové běhy. Ten první dokonce čistě a v úžasném čase. V otevřených bězích se většinou nějaká chybička vloudila (bylo z toho jedno bramborové místo) a ve finále jsme se vesele diskvalifikovaly. 

V M-kách s námi soupeřila  Incognito Perla z Polabí, která byla v otevřených bězích jednou na 2.místě a dvakrát 3., 
A3Ch Dark Cherry Perla z Polabí závodila jen v sobotu a výsledkem bylo jedno třetí místo v zkouškách MA3.
Brilantní výkon předvedl Only One Perla z Polabí ve zkouškách SA1, které s přehledem vyhrál. Vždycky se to nepovede, ale když se to povede, tak se tají dech!

zvicinska-441.jpg (307602 bytes)
A takhle dojemné to může být na stupních vítězů, když vás váš odchov vážně miluje :-)

 

8.9.2014 štěňátka již mají věk, kdy mohou opustit rodné hnízdo. Zatím nám tu zůstává rozkošný zlatý pejsek s přiléhavým jménem Tutti Frutti.

_MG_1949.jpg (533946 bytes)

Frutík je milý a hravý pejsek s krásným výrazem a huňatým kožíškem. Správné velikosti a s varlátky na svém místě. Vhodný pro jakoukoliv aktivitu. Hledá milující pánečky!

 

14.8.2014 štěňátka mají jména a také nové fotky ze věku 4 týdnů. 

A jako bonus ještě jedna fotka - ze zásnubního dne. Maminka a tatínek vrhu "T".  


4.8.2014 aktualizace v Hooliganových odchovech! Malá dračice Girl ze Sedlmajerovy vily alias Nody se zabydlela u Martina Vlka a Gilli. 
Příště přidám fotky krásných holek Koryfejek z vrhu N :-)

V CHS Srdeční záležitost (Litvínov) je k odběru krásný zlatý pejsek s předpoklady pro výstavy a sport - http://www.youtube.com/watch?v=yTEljQ_TiwE

Také k našemu externímu vrhu "N" mohu doplnit pár informací. Děkuji majitelům Nicolase za milou návštěvu!

 

2.8.2014 Nikitky štěňátka konečně otevřela oči a začínají se batolit. První přidané fotografie jsme pořídily, když jim bylo 12 dní. 

O dvě fotografie z nového domova jsem doplnila i stránku vrhu "S". Děkuji moc majitelům za zprávy a fotky, které mi posílají :-). 

A ještě jedna fotka - ze sousedního Slovenska přišel pozdrav od paničky naší mladé Romantic Story alias Sunny. 


15.7.2014 se v naší chovatelské stanici narodil vrh "T". Maminka Nikita byla moc šikovná a vše šlo hladce, přestože nás tak dlouho napínala. Narodila se 4 štěňátka, ale jedno bylo velmi malé a nemělo dost sil. Máme tedy 3 krásná štěňátka - dva kluky a holčičku. Více zde

 

7.7.2014 mě opustila moje nejlepší psí kamarádka Bonnie. Byla to úžasná psí duše a moc mi tu chybí. Ve svých 7 a půl letech byla v naprosto skvělé kondici (mnohem lepší, než já). Dokázala být skvělá sportovkyně a výborná matka. Byla přirozenou vůdkyní. Uměla si užívat přízeň i sdílet moje starosti.  Měly jsme spolu ještě spoustu plánů... 

Děkuji, že jsi tu pro mě byla.

   

         

   

Jsem ke schopnostem veterinářů dost skeptická ( a nakonec celé západní medicíny), přesto byla Bonnie od svých prvních potíží v péči veterinářů. Doufala jsem, že jejich vyšetřovací metody pomohou odhalit jejich příčinu. Když se to nelepšilo, tak jsme změnili kliniku a snažili se jí poskytnout tu nejlepší péči. Dostávala spoustu léků, několik dní byla hospitalizována, ale příčina potíží jim unikla (nebo po ní nepátrali?). Tu odhalila až pitva, o kterou jsem požádala. Bonnie doplatila na svou žravost a nedokonalost naší medicíny. Příčinou všech potíží byla jakási kost (obratel většího živočicha), která se vzpříčila na konci jícnu. 

4.7.2014 v CHS ze Sedlmajerovy vily se uvolnila blue-merle fenka! 
Matka Yourika ze Sedlmajerovy vily a otec JCh. Hooligan Perla z Polabí. K odběru po 7.7.2014. Váha v 7 týdnech 1900 g. 

2.7.2014 a už zase je tu loučení, ale také hezká setkání s novými lidmi. Takže přišel čas na poslední společnou fotku vrhu "S" a na jeho stránce také najdete fotky ze 7. týdne. Všechny Lucky děti mají úžasné rodiny a už se těším na to, že se společně budeme setkávat a budu moci sledovat jak porostou. Již dorazily nějaké fotky z nových domovů. Děkuji moc!

Niki se zatím kulatí a celkem nenápadně se blíží její porod. Kalendář březosti najdete na stránce Plánované vrhy. Tam se píše, že Niki odpočívá a připravuje se na porod, ale není to tak! Niki je sice mazlivější, ale po zahradě lítá jako tornádo a nikdo jí v tom nezabrání :-)

20.6.2014 Za námi je krásný víkend strávený s přáteli na Pecce. Fotky budou :)

Štěnátkům bylo v pondělí 6 týdnů. Natočila jsem dlouhé valčíkové video. Doufám, že si ho užijete. 

Velkou radost nám udělal Kallistos (syn Graffiti a Hooligana), který dokončil Českého šampiona krásy! V CHS CHřibské polesí se jemu a Nugetce z Ďáblovy studánky narodila dcerka a syn :-)

 

5.6.2014 na stránce aktuálního vrhu najdete fotky štěňátek ze 4 týdnů a také krátké video ze 3,5 týdne. Všechna štěňátka mají již svoje rodokmenové jméno a všechna jsou zadaná. 

Volný je blue-merle pejsek po našem Hooliganovi a Yorice ze Sedlmajerovi vily v chovatelké stanici ze Sedlmajerovi vily (Hodonín). 

A ještě pár novinek ze světa agility!
10.5.2014 jsem se s Bonnie zůčastnila dvojzkoušek v Opatovicích. Parkury stavěl Petr Rybář a k mojí velké radosti jsme přivezli jednu krásnou trofej. Čistý A3 parkur a 1.místo. To byla jen rozcvička po dlouhé pauze, kdy panička střídavě marodila a jezdila po výletech.

Bonie A3 opatovice.JPG (141404 bytes)

11.5.2014 jsme v Opatovicích jako klub pořádali Mistrovství ČR kolií a šeltií v agility. Malou reportáž a fotky našich holek najdete zde. Pokud by jste chtěli vidět moje běhy s Bonnie, tak video je ke shlédnutí zde. (za jeho natočení velký dík Romanu Zezulákovi).

 

Na stránce aktuálního vrhu najdete první fotky vrhu "S". Všechna štěňátka jsou předběžně rezervovaná. 

Také jsem doplnila Hooliganovi odchovy o dva čerstvé vrhy. Tři luxusní merle štěňátka se narodila paní Sedlmajerové na jižní Moravě a dvě miminka má po něm paní Mikulová v Litvínově.

14.5.2014 novinek je spousta  (odmlka způsobená správcem serveru byla dlouhá) a tak zatím jen to nejdůležitější:

Lucky se stala matkou. 5.5. se jí narodila  malá miminka - více zde :)

a také se konečně začala hárat Niki. Museli jsme změnit plány na dovolenou a také s krycím psem. Více najdete v plánovaných vrzích. Krycím psem se stal zlatý Casanova ze Smrčkova dvora. Moc jim to spolu slušelo a Casík je šikovný, společenský a sportovně vedený pesan.

 

11.3.2014 Hlavní zprávou dne je, že Let´s Dance Perla z Polabí (Lucky) je nakrytá. Více info najdete zde
Než se tak stalo, tak jsme ještě strávili krásné odpoledne u oveček v Načešicích společně s Anetou a Honzou a jejich Zodye ( Pepsi Cola Perla z Polabí). Obě holky byly z oveček nadšené. Krásné fotky od Kristíny najdete zde.
Na stránce Lucky najdete také video z jejího prvního "pasení". Měla jsem z nich obou velkou radost! 

8.3. jsme byly s Bonnie na dvojzkouškách v Hradci Králové. Pěkné trojkové tratě nám postavila Katka Lerlová. Výsledek nebyl valný. 2x DIS. Ale co čekat, po tak dlouhé pauze :-). 

 

1.3.2014 A najednou jsou pryč. Všechna štěňátka z vrhu "R" již mají svoje nové milující pánečky. Ještě poslední fotky najdete tentokrát již v odchovech. 
Let´s Dance se hárá, takže nás v nejbližších dnech čeká výlet za ženichem. Doufám, že se jí bude líbit. Pokud se zadaří, tak by se měli narodit v první polovině května - usměvavá "S-ka" :). 

 

22.2.2014 dnes je to 7 roků, co se narodili mamince Keep Smiling z Ďáblovi studánky a tatínkovi Xcalibur of the Golden Fir štěňátka  - vrh "E". Naše úžasná Essence of Love a její sestřička a bráškové. 

Jenny je dnes již prababička. Je první šeltie v ČR s pracovním šampionátem. V pasení to dotáhla během krátké doby do třídy IHT 3. Její potomci v dalších generacích nadále prokazují vlohy pro pasení. Hooligan - HWT, Heartbreaker - ZVOP, Jameson - ZVOP, Just Flame - HWT, Just Jewel - HWT. Její vnuk Kalimero (syn Hooligana) zásluhou zkušené paničky v jeho mladém věku také již startuje na trialech v nejvyšší třídě (IHT 3). 
Přeju jí hodně zdraví a chvil strávených u jejích oblíbených aktivit - pasení a agility.

20.2.2014 Blíží se termín hárání Face to Face Fervidus. Poctivě jsem vybírala vhodného zlatého psa, ale žádný nesplňoval všechna kritéria. Je tu ale pes, který všechna kritéria splňuje, tedy až na jedno - není zlatý. Jeho nespornou výhodou ale je, že je náš :). Dává dobré povahy, slušné postavy a jeho zdravotní výsledky jsou OK. Otcem prvních Nikitky štěňátek bude  Hooligan Perla z Polabí alias Chilli

Aktualizace proběhla v "Plánovaných vrzích", "aktuálním vrhu" a v "odchovech".  Štěňátka z vrhu "R" pomalu opouštějí rodné hnízdo. V něm se stále více zabydluje malá trikolorka Rainbow Power. Doufám, že se rychle najde nějaký báječný páneček!

 

Nedávno přišel ze Slovenska od Barbory Harmanové obsáhlý mail. Díky ní se můžete seznámit s obsahem článku o šeltii, tak jak ji vidí Andrea Gatialová.

Také jsem mohla rozšířit fotogalerii Heartbreakra Perla z Polabí (alias Sheimi) o spoustu krásných fotografií. Další fotografie nadherné přírody a pejsků naleznete na www.collies.sk
Sheimi je velký milovník vody a s přehledem se pohybuje ve výškách. Na podzim roku 2013 složil zkoušky vloh ovčáckého psa a zkoušky ovladatelnosti (49 z 50 bodů) 

a hlavně absolvoval vyšetření kloubů - výsledky: DKK A/A, DLK 0/0, patella 0/1, 
CEA DNA carrier.

Za mě jako za chovatelku Barboře velký dík :)

 

6.2.2014 Rozhodla jsem se, že nebudeme investovat do výstav a vyjíždět šampiona Monte Negra, ale peníze vložíme do vyšetření zdraví. A tak jsem Lucky objednala k doktoru Ekrovi na rtg. Teda výstava je proti tomu brnkačka, ale teď už vím, že Lucky je naprosto OK a můžeme bez obav nejen běhat agility, ale také chovat štěňátka.
Let´s Dance Perla z Polabí - DKK A/A, DLK 0/0, patellla 0/0 

Lucky by letos měla být nakryta. Otcem štěňátek bude pravděpodobně trikolorní pes původem z Ruska - Smile Angel Zvezdnyj Dozdh. Je to nepříbuzný pes, stejně jako Lucky po čistě anglických liniích, s výbornými zdravotními testy. 

Navíc do její fotogalerii přidávám pár uměleckých fotek od Kristíny. Díky dcero!

 

31.1.2014 štěňátkům z vrhu "R" bylo 6 týdnů. Krásně stavěná, drobná trikolorní fenka Rainbow Power (pro agiliťáky tzv. smolík) hledá akční pánečky. Spolupracuje, velký zájem o přetahování, temperament. Odběr po 13.2.2014 

 

17.1.2014 naše Smiley (Smajlík) nebo chcete li Keep Smiling z Ďáblovy studánky oslavila svoje 10. narozeniny. Zakladatelka naší úspěšné pracovní linie se těší dobrému zdraví, které si užívá v laskavé náruči mojí maminky. Máme jí rádi a přejeme ji ještě mnoho spokojených let :)

Štěňátkům z vrhu "R" Kristína udělala k jejich prvnímu výročí (1. měsíce) nové fotky. Jsou to velmi aktivní štěňátka, kterým už nestačí jejich ohrádka. Neustále se dožadují nějakého výběhu, aby mohli pronikat do nových neprozkoumaných prostor. Jedna fenka ještě není zadaná. Budeme pro ni hledat aktivního majitele. 

Do odchovů našeho Hooligana jsem přidala vrh velmi podařených štěňátek z chovatelské stanice Koryfej, který se před vánocemi rozjel do svých vesměs sportovní domovů. Těším se, jak děti porostou! 

 


Starší novinky ZDE